Поглед полн синило

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 530 | Димензии: 20 | Корица: мека

Приказна што ќе ве остави без здив…

Чудесен роман, чијашто приказна се протега на три континенти, величествено прикажувајќи ги судбините на три различни генерации. Ова е роман за Љубовта и за Пријателството, како и за деликатната граница помеѓу нив. За сето она што на човека му е потребно, за да ги помести своите лични граници. Приказна за храброста, жртвувањето, простувањето и за надежта… Сето тоа само за да се дофати еден поглед, исполнет со синило!
„Поглед полн синило“ е трет роман на писателката Катерина Серафимовска, по нејзиниот „Забранет поглед“ (1999) и „Насмевка со цимет“ (2016), а воедно и нејзината осма издадена книга.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 320 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Поглед полн синило

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-906-7

2 оценки за Поглед полн синило

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    Одличен роман!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in