Покана за Прованса

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Invitation to Provence | Бр. на страни: 404 | Димензии: 20 | Корица: мека

Која е цената што ја плаќаме за среќа во животот? Еден сосема нормален ден добивате покана за платен одмор во Прованса. Дали тоа е искрена покана од далечната роднина или е само уште една луда авантура? Френи мартен ја прифаќа поканата од нејзината тетка рафаела и заминува на патувањето со својата пријателка Клер. Во прекрасниот пејсаж на шато Мартен и виновите лози се кријат многу семејни тајни кои засекогаш ќе ги променат животите на семејството Мартен. Дали секој од поканетите ќе ја пронајде својата љубов?

Цена: 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Покана за Прованса

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-262-023-7

Questions and Answers

You are not logged in