Пол Гоген: живот

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Paul Gauguin: A Complete Life | Бр. на страни: 640 | Димензии: / | Корица: мека

Сто години по заминувањето на Пол Гоген од родната Европа, Дејвид Свитмен почнува да ги истражува контрадикторностите на еден од најзначајните корпуси во историјата на уметноста. Сликите што наводно зборуваат за љубов, но чиишто корени се во мрачните длабочини на душата. Како да го проценуваме Гоген, ако воопшто може да се проценува, е предизвикот со кој се соочуваат читателите на оваа контроверзна, илустрирана биографија.

Цена: 890 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Пол Гоген: живот

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-324-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пол Гоген: живот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in