Политички теории (антика)

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 506 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

Првото издание од книгата "Политички теории - антика" од 2006 година е исцрпено пред една година. Во меѓувреме, авторите подготвија второ издание, врз основа на ревизија на првото издание и увидот во поновата литература. Станува збор за второ изменето и дополнето издание, со редакциско подобрување на текстот. Второво издание ја следи концепцијата и структурата на првото издание, со помали измени. "Политички теории - антика" претставува дело на кое авторите работат подолго време. Во него се опфатени и предавањата што тие ги држеле и што ги држат подолго од една деценија на студентите на политичките студии при Правниот факултет "Јустинијан Први" во Скопје, почнувајќи од првата генерација на запишани политолози (1993/1994). Станува збор за два автономни пристапи кон политичките теории и за два погледи, кои меѓусебно се испреплетуваат, создавајќи една хармонична целост, со препознатливи гласови и нијанси во мислењето на авторите.

Цена: 1000 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Политички теории (антика)

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-649-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Политички теории (антика)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in