Политички теории : среден век

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 726 | Димензии: 21 | Корица: мека

И во оваа книга, како и во претходната ,,Политички теории – антика“ од 2006 и 2010 година, авторите го применуваат истиот метод. Прво се опишува културно-историскиот контекст во кој делувал одреден мислител, потоа по хронолошки ред се изложува политичката мисла на глав¬ните претставители и, најпосле, на крајот од секое по¬глав¬је се наведуваат прашањата за дебата, со посочување на одбрана литература.

Цена: 800 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Политички теории : среден век

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-675-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Политички теории : среден век”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in