Понуда од џентлмен

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: An offer from a gentleman | Бр. на страни: 377 | Димензии: 21 | Корица: мека

Ќе ја прифати ли неговата понуда пред часовникот да отчука полноќ?

Софи Бекет е незаконска ќерка на грофот Пенвуд и негова штитеничка. Но животот ѝ станува неподнослив кога татко ѝ ќе се ожени, а по неговата смрт новата господарка ќе ја претвори во своја слугинка. Деновите на девојката се исполнети со мачна работа, но една неверојатна ноќ засекогаш ќе ѝ ја смени судбината.

Софи никогаш не си замислувала дека ќе успее да се прикраде на прочуениот бал под маски – ниту дека таму ќе го сретне својот „принц“! Но додека танцува во цврстата прегратка на шармантниот Бенедикт Бриџертон, се чувствува како принцеза. За жал, знае дека штом часовникот ќе отчука полноќ, магијата ќе заврши.

Која беше таинствената жена?

И по две години од таа волшебна ноќ, Бенедикт не може да ја заборави прекрасната дама која му ги затвори очите за сите други девојки – освен можеби за заводливата убавица облечена како слугинка која од некаде му е зачудувачки позната. Иако се заколна дека ќе ја пронајде таинствената жена од балот и ќе се ожени со неа, со секој изминат ден прекрасната слугинка завладува со неговото срце. Но ако ѝ го подари своето, дали ќе ја жртвува единствената шанса да доживее љубов како од бајките?

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Понуда од џентлмен

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-192-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Понуда од џентлмен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in