Pop glam / Поп глам

Издавач: Пагома Прес | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Pop glam / Поп глам | Бр. на страни: 240 | Димензии: 22 цм | Корица: /

Маестро Златко Глигоров е еден од повеќето македонски сликари кој им се враќа на ликовните корени на својот народ на еден целосно современ начин. Со изразните средства својствени за поп глам-артот се обидува да му се приближи на доживувањето и вдахновението на светите пишувачи на икони. Зашто сега, кога иконата повторно си го врати местото кое од искони ѝ припаѓа во духовниот живот на православниот човек, на сите им станува јасно дека таа ја негува згуснатата убавина на историјата на светот.

Цена: 1750 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Пагома Прес

Report an abuse for product Pop glam / Поп глам

Категорија:
ИСБН: 978-608-4858-02-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Pop glam / Поп глам”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in