Порака во шише

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Flaskepost fra P | Бр. на страни: 464 | Димензии: 13×20 | Корица: мека

Израснат во екстремно религиско семејство, кога пораснал, педантно и безмилосно тргнал во поход да се одмазди на сите секти за своето несреќно и заробено детство.

Планот му го загрозува шише, пронајдено на морски брег, а потоа со години заборавено во шкотска полициска станица. Во шишето се наоѓа порака што е мошне уништена и тешко читлива. Единствено може да се забележи: ПОМОШ!

Кога шишето стигнува во рацете на инспекторот Карл Морк во Данска, заедно со помошниците Асад и Роуз тој ќе успее да дешифрира повеќе букви од пораката.

Станува јасно дека некаде во деведесеттите години две момчиња биле киднапирани, а ова шише е единствениот знак на живот што тие го испратиле.

Но кои се момчињата и зошто нивните родители никогаш не пријавиле дека се исчезнати? И, што се случило со нив?

„Порака во шише“ во 2010 година ја доби престижната награда „Стаклен клуч“ во категоријата најдобар нордиски крими-роман на годината.

Цена: 500 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Порака во шише

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-479-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Порака во шише”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in