Поранешниот ти

Автор: Луиз Вос
Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The old you | Бр. на страни: 328 | Димензии: 20 | Корица: /

Лин Нејсмит се откажа од работата што ја сакаше кога се омажи за Ед, љубовта на нејзиниот живот. Но, вредеше, заради среќните години што ги проживеаја заедно. Сега, десет години подоцна, на Ед му е дијагностицирана рана деменција и почнуваат да се случуваат чудни работи- почудни од загубени клучеви и проголтани зборови. Како што некои сеќавања се заборавени, така, други, долго заборавени, испливуваат на површината... и совршениот свет на Лин почнува да се урива. Но, кој тука си замислува нешта, Ед или Лин?...

Цена: 480 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Поранешниот ти

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-367-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Поранешниот ти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in