Последниот чај

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Последниот чај | Бр. на страни: 320 | Димензии: 125х195 | Корица: мека

Спакувај се и замини! Каде? Што е можно подалеку. Зошто? За да дознаеш. Што? Не прашувај. Одважи се и тргни! Можеш ли!? Ако може жената од Последниот чај можеш и ти. Препушти ѝ се да те одведе до Тара, Елена, Савита, Џиду, Тарун, Самир... до самиот тебе.Последниот чај ги отвора нашите сопствени приказни. Нè охрабрува да се соочиме со нив и да ги прифатиме такви какви што се, убави или грди, сеедно.Ова е роман во кој понекогаш и една единствена реченица е голема приказна врз која се останува долго време. Толку долго колку што е потребно таа да се спои со личната приказна на оној што ја чита.Сочувствителен. Љубовен. Нежен, а цврст. Меко што зборува за груби болки и вистини, покажувајќи како се исцелуваат и претвораат во спокојство.Сетилата ѝ ги напаѓа шаренилото на божилакот и сивилото на бедотијата, опојните мириси на животот во својот полн ек и реата на животот што згаснува, песната на ветрот и криците на тишината. Хероината се соочува со сеништето на најболната разделба за да ја надмине болката на спомените. Ја прифаќа вистината за СЕБЕ, без остаток, за да живее слобода. Заминува дома за да се врати дома, зашто патот е круг.Мирјана Буразер
Рангирано 4.7142857142857 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(7 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Последниот чај

Категорија:
ИСБН: 978-608-4577-57-7

7 оценки за Последниот чај

 1. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Najubava kniga sto ja imam procitanood nekoj nas avtor

 3. Rated 4 out of 5

  Ристо Пејков (верификуван корисник)

 4. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Aneta Dimitrievski (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Prekrasen roman, vredi da se procita 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in