Последниот лисабонски кабалист

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 429 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Годината е 1506-та. Страв и сомнеж владеат по лисабонските улици откако Абрахам Зарко е пронајден мртов, а покрај него и една гола девојка. Абрахам е познат кабалист, упатен во тајните на еврејската традиција, во време кога португалските Евреи биле присилени да се покрстуваат. Берекија, надарен млад илуминатор на ракописи, го истражува убиството на својот вујко и во кабалата ги открива трагите кои ќе го одведат до лавиринтот од тајни каде Евреите се кријат од своите прогонители.

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Последниот лисабонски кабалист

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-605-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Последниот лисабонски кабалист”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in