Последниот од нас

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Le dernier des nôtres | Бр. на страни: 414 | Димензии: 21 см | Корица: /

Менхетен 1969 година: Вернер Зилх, амбициозен млад човек, кој успеал со сопствени сили да се издигне во општеството и да стане успешен, решава да го освои Њујорк заедно со својот пријател Маркус. Но, Вернер Зилх е посвоен како мал од страна на едно американско семејство од средната класа. Еден ден, лудо се вљубува во Ребека, богата наследничка и сликарка. Кога Ребека го запознава со своето семејство, мајка ѝ пребледува, а Ребека исчезнува. Дрезден 1945 година: додека градот интензивно е бомбардиран, една мајка умира раѓајќи го своето машко дете, „последниот од нас“. Двајца непријатели - браќа, две жени врзани со непоколебливо пријателство, двајца млади занесесни од невозможна љубов. Ова се јунаците на овој роман кој напнува како трагедија, но се доживува како сага.

Цена: 600 ден 550 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Последниот од нас

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0781-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Последниот од нас”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in