Последниот слон воин

Автор: Шен Шиси
Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The last war elephant ; The seventh hound / Shen Shixi | Бр. на страни: 154 | Димензии: 21 | Корица: /

Во новелите на Шен Шиси се возвишува филозофијата на животот. Животинскиот свет е ист како човечкиот. Љубовта и омразата, тагите и радостите, раздвојувањата и обединувањата во животинскиот свет, преку имагинацијата на писателот, ја отсликуваат човечката природа. Многу од делата на Шен се вклучени во кинеските учебници за основното и средното образование. Негови дела се преведени на повеќе јазици и има висока популарност на глобално ниво.

Цена: 150 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Последниот слон воин

Категории: ,
ИСБН: 978-608-252-138-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Последниот слон воин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in