Амонит

Издавач: норша | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Výber básní | Бр. на страни: 90 | Димензии: 21 цм | Корица: /

Избор песни на познатиот словачки поет Јурај Куњак, кој воспоставува релација со дамнешното минато и со самите почетоци на словенската писменост со помош на варијацијата на текстот на Прогласот од Константин Филозоф. Низ таквиот интелектуален кристал, Куњак ги соединува словачките Татри со мистичниот фосил, каменот заштитник на сите кои создаваат.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Норша Дооел

Report an abuse for product Амонит

Категории: , ,
ИСБН: 978608490182

Questions and Answers

You are not logged in