Последните наредби

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Last orders | Бр. на страни: 356 | Димензии: 21 | Корица: мека

Приказната во овој роман е за четворица воени ветерани кои живеат во ист дел од Лондон. За да го исполнат аманетот што им го оставил нивниот верен пријател Џек Додс одат на патување до Маргејт за да му ја расфрлат пепелта таму. Голем дел од овој роман се состои од враќање со мислите во минатото за да се раскаже заплетканата приказна на заемните односи меѓу групата ветерани. Насловот „Последните наредби“, или во оригиналната верзија „Last Orders“ може да се протолкува не само како исполнување на последните наредби како аманет од починатиот другар, туку и како нарачка на последната тура во пабот пред фајронт.

Цена: 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Последните наредби

Категорија:
ИСБН: 978-608-4780-35-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Последните наредби”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in