Љубовникот

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 279 | Димензии: 20 | Корица: мека

Четириесет години подоцна, Ели Хејворт открива писмо во Архивата на новинската куќа и е вовлечена во потрагата по разоткривање на двајца љубовници – Џени-фер Стирлинг и анонимниот г-дин Б.
Испишувањето на страниците со случки од мина-тото и од сегашноста Џоџо Мојес го користи за да создаде тензија и претпоставка, не обезбедувајќи одговори сè до самиот крај на романот.
Дали Џоџо Мојес конечно дава одговор на праша-њето: Кој е анонимниот љубовник со потпис „Б“?
Ова е роман што нема да ве остави рамнодушни, одлично напишан, исполнет со неколку драгоцени љу-бовни писма, што може да се најдат во сечиј личен дневник.
„Љубовникот“ е повеќе од љубовна приказна, тој е четиво во кое секој ќе се пронајде.
Рангирано 1 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 350 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Љубовникот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-808-4

1 оценка за Љубовникот

  1. Rated 1 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in