Последното нешто што ми го кажа таа

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The last thing she told me | Бр. на страни: 310 | Димензии: 145/205 | Корица: тврда

Непосредно пред својата смрт, бабата на Никола, Бети, ѝ шепоти дека на крајот од дворот се наоѓаат нејзините деца. Мајката на Никола, пак, тврди дека станува збор за бесмислени и неповрзани зборови изговорени од страна на жена што се наоѓа на смртна постела.
Но кога ќерката на Никола ќе пронајде коска додека си игра во градината на Бети, станува јасно дека градината крие страшни и мрачни тајни од минатото.

Дали откривањето на болните семејни тајни ќе го уништи семејството на Никола?


„Линда Грин станува сѐ подобра и подобра, а овој роман е еден од најдобрите што ќе ги прочитате оваа година“. Џо Спеин, авторка на романот „Признание“.
„Емотивно и трогателно. Страниците како да се вртат самите од себе, а напнатото четиво ве принудува на размислување“.
Џејн Кори, авторка на романот „The Dead Ex“

Цена: 420 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Последното нешто што ми го кажа таа

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-208-697-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Последното нешто што ми го кажа таа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in