Посмртно признание

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Een nagelaten bekentenis | Бр. на страни: 210 | Димензии: 21 | Корица: /

Бегајќи од монотонијата на животот и барајќи излез во бракот, главниот лик наидува на омраза кон својата жена и дете. Понесен од омразата кон својата жена и барајќи спас во љубовницата, главниот лик се соочува со немир. Желбата да се стави крај на немирот доведува до убиство, по кое главниот лик смета дека ќе живее мирно и среќно. Сепак, совеста е онаа што не мирува и не го остава мирен…

Цена: 360 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Посмртно признание

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-77-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Посмртно признание”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in