Постара, но подобра, сепак постара : уметноста на стареењето

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Older but better, but older | Бр. на страни: 263 | Димензии: 263 | Корица: /

Со разиграна духовитост, светски совети и умешни забелешки, авторките на бестселерот Како да бидеш парижанка, каде и да си се справуваат со париската уметност на стареењето. Каролин де Мегре и Софи Мас и овој пат ве забавуваат со тоа што го кажуваат она што не очекувате да го слушнете, но на начин на кој сакате да го чуете. Овој пат откриваат како ги менуваат омилените навики на лоши девојки и палавите размислувања сега кога веќе се госпоѓи, а не госпоѓици. Овие боемски парижанки даваат совети за љубовта, заведувањето, модата и љубовните состаноци, но и за семејството, работата, живеењето сама и прифаќањето на несовршеностите. Овој смел водич вешто фрла светлина врз тоа што значи да бидеш целосно созреана жена.

Цена: 700 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Постара, но подобра, сепак постара : уметноста на стареењето

Категорија:
ИСБН: 978-608-4850-56-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Постара, но подобра, сепак постара : уметноста на стареењето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in