Потрага по загубениот гроб

Издавач: Панче Коцев | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Потрага по загубениот гроб | Бр. на страни: 458 | Димензии: 20 | Корица: /

Тројца еминентни професори по археологија, дваесет години по диоломирањето, ги обединуваат своите сили со цел остварување на нивниот студентски сон - пронаоѓањето на загубениот гроб. Потрагата започнува во Александрија, но по откривање на неколку артефакти истата се префрла на европско тло, во Македонија. Марко, млад водич-кустос од археолошкиот локалитет Стоби, им се приклучува во тимот и сѐ покажува како клучен играч во истрагата. Но и во сопствената замка во која потпаѓаат. Тие не се единствените кои трагаат. Потрагата е полна со пречки. ЦИА, МПЦ и неколку тајни здруженија исто така имаат интерес од истата.

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Потрага по загубениот гроб

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-66922-0-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Потрага по загубениот гроб”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in