Поважно од животот

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Larger than life | Бр. на страни: 452 | Димензии: 20 | Корица: мека

Џорџина, навистина, се потруди да се трансформира во жена каква што посакува Хју Вилијамс. На триесет и две години, таа има совршена кариера во маркетинг секторот и совршено тело, но не јаде крофни. Во врска е и со совршен маж, кој ја остави својата сопруга. Животот ѝ наликува на бајка, што може повеќе да посака една жена? Но, Џорџи никогаш не планираше да забремени… Сега таа е една од оние жени кои бараат крофни низ канцелариските канти за ѓубре… плаче додека чита книги за бебиња… и животот ѝ се врти околу тоа како се чувствува, а не како изгледа. Но, како што одминува бременоста, Хју сѐ повеќе се одалечува. Малото суштество кое расте во неа, ги става во искушение. Џорџи, конечно, ќе знае што навистина значи да се сака некој безусловно, вклучувајќи се и самата себе.

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Поважно од животот

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-262-009-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Поважно од животот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in