Повик за спас

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Tutto chiede salvezza | Бр. на страни: 143 | Димензии: 21 | Корица: /

Од еден од највозбудливите гласови на новата генерација италијански автори, ни доаѓа моќен и трогателен роман што ги истражува најтемните и најсветлите делови од човечкото срце. Јуни 1984 година. Дваесетичетиригодишниот Даниеле се буди во болничка соба, збунет и опкружен со странци. Полека му се враќа сеќавањето на претходната вечер: спирала од вознемиреност и гнев, експлозија од насилство толку интензивна што речиси нанесува непоправлива штета нему и на неговото семејство...

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Повик за спас

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-831-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Повик за спас”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in