Повикот на дивината

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The call of the wild | Бр. на страни: 112 | Димензии: 21 см | Корица: /

Бак не знаеше да чита весници, инаку ќе дознаеше каква неволја му се предвестува не само нему туку и на секое крајморско куче, со силни мускули и со долго топло руно, на просторот од теснината Пјуџит па се до Сан Диего.

Цена: 150 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Повикот на дивината

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-283-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Повикот на дивината”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in