Позајмени сништа

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Позајмени сништа | Бр. на страни: 213 | Димензии: 20 | Корица: /

Му должиш на детето во тебе да се бориш за неговите соништа, му вети, се сеќаваш? Понекогаш посакувам да се вратам во минато­то, но не за да ги променам работите, туку да ги почув­ству­вам по втор пат. Верзијата од него што таа ја креираше во неј­зи­ни­от ум, не е негова одговорност. Тејлор ја уништи бајката во која Еден живееше со години. Егоистичен, брутален, но никогаш доволно ис­крен за постапките кои мораше да ги направи шест го­дини претходно. Сè уште ја посакува, а таа е крајно недостижна. Не­говиот ноќен живот и забавите не се некое ветување за созреана личност. Кој ќе биде „тригерот“ да го на­те­ра да застане на сопствени нозе? И тогаш сонот се заплеткува со реалноста. Се­ко­ја вечер продолжува каде што застанал. Дали ја имаме таа моќ да управуваме со него или тој е дел од мислите што го окупираат нашето секојдневjе? Што кога и двајцата се присутни во истиот сон и свесно одговорни за секоја постапка која ја преземаат?

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Позајмени сништа

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-131-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Позајмени сништа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in