Практична филозофија на спорт и физичка активност

Издавач: Ад Вербум | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Practical philosophy of sport and physical activity | Бр. на страни: 303 | Димензии: 178х254 мм | Корица: /

/Книгата дава темелен, јасен и практичен вовед во филозофијата на физичката активност и спортот, а со тоа, ги подготвува студентите за етичките прашања со кои ќе се соочат како професионалци. Оваа книга нуди практични алатки и посебните техники кои им се потребни на студентите за да размислуваат етички и системски, во процесот на постанување на квалификувани практичари во полето на физичката активност и спортот.

Цена: 1000 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product Практична филозофија на спорт и физичка активност

Категорија:
ИСБН: ISBN 978-608-4627-51-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Практична филозофија на спорт и физичка активност”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in