Прамен волна

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 192 | Димензии: 120mm x 200mm | Корица: /

„Задлабочете се во своите културни слоеви, обновете ги социјалните сеќавања, отворете се за снопот светлина што доаѓа од далечините на личната меморија – секаде ќе здогледате по некој прамен волна, сочуван засекогаш од заборавот; скапоцен доказ на тоа дека минатото никогаш не е само илузија. Највредното, најдоброто, најубавото во нашиот историски и сопствен живот, останува како прамен волна. Макар и на трнот. Најдете го!”

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Прамен волна

Категорија:
ИСБН: 978-608-210-174-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прамен волна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in