Прашај го тато

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Zeptej se táty | Бр. на страни: 160 | Димензии: 200х140 | Корица: /

Книга на годината во Чешка, 2011 „Магнезија литера“, 2011 Речиси автобиографски роман и речиси пророклив. Кога авторот го завршува пишувањето на романот, завршува и неговиот живот. Раскажувањето е потрага и самопотрага, за времето што поминало и за иднината што ја претчувствува... Мачниот и депресивен тон во раскажувањето е само привиден, зашто овде се открива нишката која ги менува односот и сознанието за суштината на животот. Балабан пишува со смирен и раскошен поетски јазик.

Цена: 200 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Прашај го тато

Категорија:
ИСБН: 978-608-252-100-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прашај го тато”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in