Прашалникот е половина срце

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Ett frågetecken är ett halvt hjärta | Бр. на страни: 265 | Димензии: 13x20 | Корица: /

Навидум совршен живот. Неочекувано писмо. Длабоко емотивно патување во минатото. Елин Боулс има совршен живот. Таа е една од најуспешните фотографки во Њујорк, мажена за прекрасниот Сем, со кого ја има седумнаесетгодишната ќерка Алис. Сепак, оваа слика е само фасада. Еден ден Елин добива писмо од Готланд, мал остров во близина на Шведска, каде што го има поминато своето сиромашно детство. Писмото е глас од минатото, кое Елин со сите сили се труди да го заборави бидејќи носи мрачни тајни што своевремено ја натерале да се отсели од родниот крај. Елин сфаќа дека, за да биде среќна, мора да се соочи со демоните од минатото, да се пронајде себеси. Тргнува на пат што ја води не само на друг континент туку и во едно друго време и друг живот. „Прашалникот е половина срце“ е приказна за надминување на срамот и вината, за вистината и прифаќањето на својата природа, но пред сè за тоа како вистински да сакаме.

Цена: 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Прашалникот е половина срце

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-389-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прашалникот е половина срце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in