Прави се сите

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Hanno tutti ragione | Бр. на страни: 304 | Димензии: 13/20 | Корица: тврда

Тони Пагода е светски познат музичар и машки шовинист чија „омилена тема“ е тој самиот. Поп-пејачот Тони Пагода е тврдоглаво заљубен во животот.

Има бурно минато, иако има само четириесет години зад себе. Може да се каже дека Тони е симбол на секое претерување: голем потрошувач на сè, од дрога и жени, до пријателство и нежност.

Кога животот ќе стане премногу комплициран, сфаќа дека дошло време за промена и одлучува да исчезне. Се преселува во Бразил, ги прекинува сите врски со Италија и живее слободно со години.

Сепак, судбината има поинакви планови. Преку еден новостекнат пријател Тони ќе се поврзе со нарачател на необичен концерт, кој ќе го врати во Италија по две децении.

Напишан во еден здив, безмилосно и во прво лице, оригинален како малку романи на современата литература, „Прави се сите“ е дебитантско дело на еден неодолив и многу посебен италијански автор.

Паоло Сорентино е и исклучителен писател, не е само режисер за кого сите зборуваат!

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Прави се сите

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-496-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прави се сите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in