Празникот на безначајноста

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: La fete de l'insignifiance | Бр. на страни: 94 | Димензии: 20 см | Корица: /

Да се фрли светлина врз најсериозните проблеми и, истовремено, да не се изусти ниту една сериозна реченица, да се биде фасциниран од реалноста на современиот свет и, истовремено, да се избегне целиот реализам – тоа е идејата, стожерот, срцевината на Празникот на безначајноста, последниот роман на Милан Кундера.

Цена: 200 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Празникот на безначајноста

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-904-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Празникот на безначајноста”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in