Прекорот на кикотливците

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Тhe giggler treatment | Бр. на страни: 105 | Димензии: 21 см | Корица: /

Малите Кикотливци си ја знаат работата. Кога возрасните се лоши кон децата – ги бркаат в соба под казна без вечера или ги тераат да носат некоја облека што ја мразат – тие не дозволуваат тоа да помине неказнето. Прават сè возрасните намќори да згазнат кучешко лајно... Ако треба и десетпати – сè додека не почнат да се однесуваат убаво со децата. Тоа се вика прекорот на Кикотливците. Но овој пат Кикотливците грешат! Чичко Мек за влакно ќе стапне на лајно – и тоа незаслужено! Се вклучува алармот и Ровер, песот што зборува, ќерката гугалче Кејла и другите членови на семејството тргнуваат во мисија да го спасат чичко Мек од смрдливата беља. (Ви се чини глупаво? Па да, но и смешно, непредвидливо и покакано!) „Досетлив, прониклив, смислен, бесмислен, мудар, забавен, лукав, улав. Роман што ќе ве изнасмее на сет глас, ќе ве изнасмее во себе. Заразна смеа за лај-погоди-но.“ Њујорк тајмс

Цена: 250 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Прекорот на кикотливците

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-660-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прекорот на кикотливците”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in