Преминот не е осветлен

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Преминот не е осветлен | Бр. на страни: 136 | Димензии: 20 | Корица: /

Toa врнежливо саботно утро на вратата се појави едно накиснато дванаесетгодишно момче, барајќи стара хартија. Вратата ја отвори мајка му на Игче и токму од тој момент Соколе Најденовски од Домот за деца без родители стана дел од нивните животи, а врсниците Игче и Соколе стануваат и најдобри другари. Но, набрзо откриваат дека во Домот не постои никаков Соколе Најденовски! Тогаш, кое е тоа момче и кој е всушност Соколе? Дали навистина ова дете е од Домот? Што е со необичните предмети што Соколе ги чува во домот на Игче, што е со мистериозните јавувања кај сосетката, со татко му на Соколе и со кршливиот мост до куќата на Олга Коленова? „Преминот не е осветлен“ е трилер исполнет со мистерија и авантура, но и топла приказна за животот и за пријателството...

Цена: 250 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Преминот не е осветлен

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-880-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Преминот не е осветлен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in