Преобразба : (раскази)

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Sämtliche Erzählungen | Бр. на страни: 319 | Димензии: 21 | Корица: /

Вината кон семејството, особено кон татка си, за неисполнетите очекувања, вината кон општествената средина поради изразитата потреба за дистанцирање и самоизолација, вината кон пријателите и кон жените поради недоволната подготвеност за безрезервно прифаќање, како и поради неможноста за остварување на интимно духовно заедништво, вината кон себе поради самонаметнатите стеги во полза на творечкото создавање, се само дел од личниот регистер на ова чувство, кое во сублимирана форма, во изнијансирани видови, доминира во книжевниот опус на Кафка.

Цена: 350 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Преобразба : (раскази)

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4721-09-3

Questions and Answers

You are not logged in