• Не можете да додадете "Оливер Месечковски и змејчето-бељаџија" во кошничката затоа што производот го немаме на залиха.

Преполовениот виконт

Автор: /
Издавач: / | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Преполовениот виконт | Бр. на страни: 134 | Димензии: / | Корица: мека

Ова е необична приказна за виконтот Медардо од Тералба кој е ранет во градите при една турска канонада и се враќа дома поделен на две половини (едната, лоша, пакосна, вообразена, но богата со неочекувана дарба за хуморизам и реализам, а другата, пак, љубезна, алтруистичка, добра или подобро кажано „добротворни“.) „Сите се чувствуваме, на некој начин, нецелосни“, вели Калвино во едно интервју, „сите остваруваме само еден дел од нас, а не и другиот.“

Цена: 120 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Преполовениот виконт

Категорија:
ИСБН: 978-608-65913-6-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Преполовениот виконт”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in