Пресметка

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Sogið | Бр. на страни: 352 | Димензии: 13x20 | Корица: тврда

Малата Вака седи на студените скали пред своето ново училиште. Родителите веројатно заборавиле да ја земат. Немајќи избор, останува на скалите да чека. Но не е сама. Ѝ се придружува девојче од нејзиното одделение, кое веднаш го препознава поради необичната појава: му недостигаат два прста на едната рака. Девојчето дава предлог. Вака да го искористи телефонот во домот на девојчето, а потоа ќе одат да си играат во собата на Вака. Но, откако ќе влезе во нивната куќа, веќе никогаш нема да излезе. Дванаесет години подоцна, во истото училиште е пронајдено писмо со иницијали на луѓе што треба да умрат во 2016 година. Како овие настани повторно ги спојуваат детективот Хулдар и психологинката за деца Фреја? Каква е оваа пресметка? По „ДНК“, втора книга од серијата „Детската куќа“.

Цена: 400 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Пресметка

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-368-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пресметка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in