Претприемништвото и стратегиите за развој и вработување во малите и средните претпријатија во Република Србија

Издавач: Издавачка куќа Муза | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Претприемништвото и стратегиите за развој и вработување во малите и средните претпријатија во Република Србија | Бр. на страни: 276 | Димензии: 20 | Корица: /

Претприемништвото и стратегиите за развој и вработување во малите и средните претпријатија во Република Србија од Александар М. Гаиќ претставува вредна студија за економијата во Србија и во регионот. Заклучоците на Александар М. Гаиќ од повеќе аспекти може да се аплицираат и да се применуваат и во контекстот на македонското стопанство.

Цена: 390 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Издавачка Куќа Муза

Report an abuse for product Претприемништвото и стратегиите за развој и вработување во малите и средните претпријатија во Република Србија

Категории: , , , ,
ИСБН: 978-608-4906-02-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Претприемништвото и стратегиите за развој и вработување во малите и средните претпријатија во Република Србија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in