Прецизен маркетинг: Нови правила за привлекување, задржување и зголемување на профитабилни потрошувачи

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Precision marketing: The new rules for attracting, retaining and leveraging profitable customers | Бр. на страни: 272 | Димензии: 153x229 | Корица: /

Џеф Забин е маркетинг-директор на групата „Глобални маркетиншки решенија“ од корпорацијата „Фер Ајсак“, водечка куќа за аналитика на потрошувачот и за технологии за донесување одлука. Греш Бребах е директор на групацијата „Бребах“, консултантска компанија специјализирана во областа на маркетиншки услуги и управување со перформансите на претпријатието.
За оваа нивна книга Филип Котлер вели
: „’Прецизен маркетинг’ е прва книга што внесува голема јаснотија и увид во темата и ја врамува во погоден контекст (а тоа е технологијата и аналитика на податоците). Всушност, секој маркетинг мора да интегрира една силна компнента на прецизен маркетинг и во тој процес да се води повеќе сметка за влијанието врз вредноста на акциите. Ако прецизниот маркетинг го направите правилно, продуктивноста и профитабилноста на една компанија може да ги зголемите со ред на големина. Би ја препорачал оваа книга за секој што е во менаџментот, како прво место на кое што треба да се запре на патот кон новите трендови од, како што јас би го нарекол, ’новиот маркетинг’. Ќе научите како ефикасно да го користите прецизниот маркетинг и како тој се користи во компаниите како што се „Крафт фудс“, „Унилевер“, „Теско“, „Кралска банка“ од Канада и СБЦ-комуникации. Без сомнение, увидот во овие примери ќе ви помогне да ја оформите иднината на вашата сопствена маркетиншка програма. Според мене, добра книга е ако сум научил нешто ново и корисно, што во овој случај ги вклучува термите како што се промискуитетна потрошувачка, скицирање на идеален клиент, директор на маркетинг-економија и согласен клиент.“

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 1290 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Прецизен маркетинг: Нови правила за привлекување, задржување и зголемување на профитабилни потрошувачи

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-132-1

2 оценки за Прецизен маркетинг: Нови правила за привлекување, задржување и зголемување на профитабилни потрошувачи

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in