Прием во градината

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 114 | Димензии: 21 | Корица: мека

„Ѝ завидував на стилот. Тоа беше единствениот стил поради кој завидував.“
Вирџинија Вулф
„Со стилот, Кетрин Менсфилд покажува зачудувачка сен–зитивност за ритамот и звукот, како и речиси стресувачка свест за структурата.“
Конрад Ејкен
 
„Учев од нејзината економичност, од смелоста на нејзината смисла за хумор, од нејзината брзина, од драматичните промени на тоа што е битно и од нејзината моќ да ги расклопи и пак да ги склопи ликот и ситуацијата со неколку реченици. Кетрин Менсфилд ја направи кратката приказна флуидна. Уништи многу од формалните конвенции на тој жанр. Ги отфрли воведите, начините и средствата, кои се само бариери.“
Сер В. С. Причет
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 250 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Прием во градината

Категорија:
ИСБН: 978-608-4641-63-6

1 оценка за Прием во градината

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in