Прием во градината

Publisher: ПНВ Публикации | Language: Македонски | Year: 2017
Original title: / | Num. of pages: 114 | Dimensions: 21 | Cover: мека

„Ѝ завидував на стилот. Тоа беше единствениот стил поради кој завидував.“ 

Вирџинија Вулф

„Со стилот, Кетрин Менсфилд покажува зачудувачка сен–зитивност за ритамот и звукот, како и речиси стресувачка свест за структурата.“ 

Конрад Ејкен

„Учев од нејзината економичност, од смелоста на нејзината смисла за хумор, од нејзината брзина, од драматичните промени на тоа што е битно и од нејзината моќ да ги расклопи и пак да ги склопи ликот и ситуацијата со неколку реченици. Кетрин Менсфилд ја направи кратката приказна флуидна. Уништи многу од формалните конвенции на тој жанр. Ги отфрли воведите, начините и средствата, кои се само бариери.“ 

Сер В. С. Причет
Rated 5 out of 5 based on 4 customer ratings
(1 customer review)

Price: 250 ден

9 in stock

Compare
Sold By ПНВ Публикации

Report an abuse for product Прием во градината

Category:
SKU: 978-608-4641-63-6

1 review for Прием во градината

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in