Приказна за суштината на времето

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: A tale for the time being | Бр. на страни: 447 | Димензии: 20 | Корица: /

Блескав роман за растењето и созревањето, согледан низ призмата на будистичката филозофија..

Исполнет со будистичка мудрост и со препознатливиот оптимистички хумор на Озеки, „Приказна за суштината на времето“ допира до самата срцевина на односот помеѓу писателот и читателот, минатото и сегашноста, стварноста и фикцијата, а патем ги допира и квантната физика, историјата и религијата. На крај, сето тоа се склопува во брилијантно инвентивна и убедлива приказна за човечноста и потрагата по чувството на сигурност.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 399 ден 319 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Приказна за суштината на времето

Категорија:
ИСБН: 978-608-4770-70-1

1 оценка за Приказна за суштината на времето

  1. Rated 5 out of 5

    Билјана Крстевска (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in