Приказна за суштината на времето

Publisher: ИЛИ-ИЛИ | Language: Македонски | Year: 2017
Original title: A tale for the time being | Num. of pages: 447 | Dimensions: 20 | Cover: /

Блескав роман за растењето и созревањето, согледан низ призмата на будистичката филозофија..

Исполнет со будистичка мудрост и со препознатливиот оптимистички хумор на Озеки, „Приказна за суштината на времето“ допира до самата срцевина на односот помеѓу писателот и читателот, минатото и сегашноста, стварноста и фикцијата, а патем ги допира и квантната физика, историјата и религијата. На крај, сето тоа се склопува во брилијантно инвентивна и убедлива приказна за човечноста и потрагата по чувството на сигурност.
Rated 5 out of 5 based on 4 customer ratings
(1 customer review)

Price: 399 ден

20 in stock

Compare
Sold By Или-Или

Report an abuse for product Приказна за суштината на времето

Category:
SKU: 978-608-4770-70-1

1 review for Приказна за суштината на времето

  1. Rated 5 out of 5

    Билјана Крстевска (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in