Преглед на кошничка “Ако никој не зборува за скриени нешта” e додадена во Вашата кошничката

Приказната на робинката

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: The Handmaid's Tales | Бр. на страни: 374 | Димензии: 180x110 | Корица: мека

Приказната на робинката е дистописки роман, сместен во блиска иднина во една тоталитарна христијанска теократија која извршила преврат врз американската влада. Романот е психолошко „реалистично“ и убедливо истражување на еден спротивен свет, кој во себе има значајна надреална врска со реалноста. Жестоко политички и мрачен, а истовремено мудар и хумористичен, Приказната на робинката отвора голем број општествени прашања. Јазичната умешност на Атвуд блеснува низ наративот темен од терор, низ острите перцепции, свети во силните слики и саркастичната мудрост.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 255 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Приказната на робинката

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-44-4

Questions and Answers

You are not logged in