Приказни од Дивиот исток

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 168 | Димензии: 100mm х 200mm | Корица: /

Книгата претставува збирка текстови на Горан Стефановски напишани по повод некои настани: За нашата приказна, пристапна беседа кон МАНУ одржана кон крајот на 2004; Ноќните мори на европската културна политика, свечен поздравен говор одржан на европската конференција „Споделување на културите - ширење на погледите“ во Ротердам, Холандија, во јули 2004 г.; Приказни од Дивиот исток, говор по повод Меѓународниот летен театарски фестивал во Хамбург 2004 г. испровоциран од насловот: „Зошто Истокот повеќе не е секси?“ Во книгата се пренесени и неколку интервјуа на Горан Стефановски во периодот 1991 - 2003.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 180 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Приказни од Дивиот исток

Категорија:
ИСБН: 9989-937-82-6

1 оценка за Приказни од Дивиот исток

  1. Rated 5 out of 5

    Radmila Stefanovska (верификуван корисник)

    my family , my pride !!!!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in