Приказни од скопскиот парк

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Казки з міського парку | Бр. на страни: 64 | Димензии: 200х140 | Корица: /

Книгата „Приказни од скопскиот парк е илустрирана од самата авторка, отпечатена во боја, а содржи раскази за деца инспирирани од Скопје и напишани за време на неодамнешниот неколкугодишен престој во Скопје.

Ана Багрјана (1981) е украинска поетеса, прозаист, драматург и преведувач, а во оваа книга го покажува своето високо ниво како раскажувач за деца. Нејзините раскази го третираат детското секојдневје и детската љубопитност, во коишто дидактиката доаѓа од втор план, а приказната на крајот носи своја порака.

Цена: 150 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Приказни од скопскиот парк

Категорија:
ИСБН: 978-608-252-011-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Приказни од скопскиот парк”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in