Приказни по телефон

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: Favole al telefono | Бр. на страни: 98 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

„Приказни по телефон” е најпознатиот роман од Џани Родари, кој што бил во постојан контакт со младите читатели одговарајќи на нивните многубројни прашања. Овој роман мора да го прочитаат сите млади читатели, бидејќи содржи приказни кои што задржуваат сечие внимание.

Цена: 120 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Приказни по телефон

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100123

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Приказни по телефон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in