Принцезата Бари

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Barideki | Бр. на страни: 220 | Димензии: 21 | Корица: мека

Принцезата Бари е современа приказна за младата севернокорејска бегалка, присилена да ја напушти својата земја, следејќи ја својата баба-шаман на југ, додека другите роднини го осудуваат таквиот чин. Оттаму, патувањето Принцезата Бари е современа приказна за младата севернокорејска бегалка, присилена да ја напушти својата земја, следејќи ја својата баба-шаман на југ, додека другите роднини го осудуваат таквиот чин. Оттаму, патувањето се претвора во ноќен кошмар што ја води до мултикултурната средина на нижите општествени слоеви во Лондон. На осумнаесетгодишна возраст се чувствува дека ги надминува егзистенцијалните проблеми, но сè уште ѝ претстои уште долг духовен и психички пат пред конечно да го заврши своето „патување“, длабоко разбирајќи ја паралелата меѓу нејзиниот живот и оној на нејзината имењачка, легендарната принцеза Бари од позната корејска шаманска легенда, која е напуштена од своето раѓање и која мора да помине долг пат до работ на светот за повторно да го врати „изворот“ на животот.се претвора во ноќен кошмар што ја води до мултикултурната средина на нижите општествени слоеви во Лондон. На осумнаесетгодишна возраст се чувствува дека ги надминува егзистенцијалните проблеми, но сè уште ѝ претстои уште долг духовен и психички пат пред конечно да го заврши своето „патување“, длабоко разбирајќи ја паралелата меѓу нејзиниот живот и оној на нејзината имењачка, легендарната принцеза Бари од позната корејска шаманска легенда, која е напуштена од своето раѓање и која мора да помине долг пат до работ на светот за повторно да го врати „изворот“ на животот.

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Принцезата Бари

Категорија:
ИСБН: 978-608-4780-17-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Принцезата Бари”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in