Принципи на филозофијата

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 96 | Димензии: 115X185 | Корица: /

Принципи на филозофијата е едно од најзначајните дела на човековата мисла. Во него таткото на модерната филозофија Рене Декарт (1596–1650) ги дава основите на човековото знаење и на неговата моќ за правилно разбирање на нештата. Размислувајќи за сѐ што нѐ опкружува, а раководејќи се од принципот за методолошко сомнение, тој дава одговори на вечните прашања – постоењето на Господ, бесмртноста на душата, реалноста на надворешниот свет, дострелите на човековиот разум, моќта на предрасудите...

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Принципи на филозофијата

Категорија:
ИСБН: 9786082011929

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Принципи на филозофијата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in