Преглед на кошничка “Planiranje prošlosti : zapisi krečom po žabokrečini” e додадена во Вашата кошничката

Припитомување на правдата

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 376 | Димензии: 120mm x 200mm | Корица: /

„За мене колумната треба да биде животна. Да се сврти кон животот и кон навидум маргиналното, а не кон видливото и наметливото. Таа треба да се спушти во длабочината на егзистенцијата, да ги отфрли агресивните дречливи бои на самомаркетингот, да пронајде херои таму, а не во семиотичката фабрика на идоли – политиката и реалити шоуто.”

Цена: 390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Припитомување на правдата

Категорија:
ИСБН: 978-608-210-176-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Припитомување на правдата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in