Прирачник за менаџери и сите оние кои сакаат пари

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2007
Оригинален наслов: Прирачник за менаџери и сите оние кои сакаат пари | Бр. на страни: 200 | Димензии: 20 см | Корица: мека

“Тој е урнебесен, сатиричар кој го освои светот како невреме... духовит набљудувач на животот.” – THE NEW YORK TIMES

Прирачникот за менаџери е омилено четиво, не само за менаџерите, претприемачите и берзанските агенти, туку и за сите кои својата плата ја развлекуваат од први до први. Сатиричните размислувања на еден од најдобрите светски сатиричари и хумористи, Ефраим Кишон, во оваа книга се однесуваат на парите и она што е со нив поврзано. Неговите текстови на тема пари, синдикати, производство, штрајк, кариера, секретарки... се универзални за секого и во секоја прилика.

Цена: 210 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Прирачник за менаџери и сите оние кои сакаат пари

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-33-284-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прирачник за менаџери и сите оние кои сакаат пари”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in