Прирачник за прекрасни луѓе

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: A handbook for beautiful people | Бр. на страни: 355 | Димензии: 20 см | Корица: /

Кога дваесет и двегодишната Марла ќе открие дека е неочекувано бремена, таа посакува семејство, но се соочува со несигурност и неизвесна иднина со нејзиното талентирано момче, Лијам, со постојаната опасност од нејзината цимерка Дани, некогашна проститутка и закоравен наркоман и некажаните, но преголеми потреби на нејзиниот помлад брат, Гавин, кој има проблеми со слухот. Марта е под закана на синдромот на фетален алкохолизам (состојба предизвикана од консумирање на алкохол за време на бременоста) но таа сепак, покажува огромна храброст, отворено барајќи помош и задржувајќи го умот отворен кон решенија, и покрај тоа што ја губи работата, ја крши раката во сообраќајна несреќа… И покрај сè, Марла е подготвена да признае дека сака повеќе за своето дете отколку што во тој момент може да му даде. „Прекрасен, искрен, срцепарателен – не можам да го препорачам овој роман толку силно колку што сакам.“ Анабел Лион, авторка на Слатка девојка Џенифер Спруит има толку посебен, силен глас, а нејзиниот прекрасен дебитантски роман „Прирачник за прекрасни луѓе“, го истакнува ова совршено. Преку силните карактери и нивните компликации, преку моќните наративни развои, нè обвива пред да имаме шанса да судиме. Скокнете во романов. Ќе ве понесе.“ Џозеф Бојден, автор на Оренда

Цена: 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Прирачник за прекрасни луѓе

Категории: ,
ИСБН: 978-608-256-069-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прирачник за прекрасни луѓе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in